MPA підкорює столицю

Третій модуль магістерської програми з публічного адміністрування відбувся у Києві. Програма була насичена зустрічами не тільки з державними службовцями, а й з випускниками міжнародних програм MPA. Для учасників важливо було почути практичні поради та рекомендації щодо освіти в сфері публічного управління.

VJO0BrmHV3g

Першого і останнього дня модуля учасники продовжили презентацію власних досліджень у рамках курсу «Вступ до публічного адміністрування і публічної політики» під керівництвом Віри Нанівської, засновниці Міжнародного центру перспективних досліджень, колишнього ректора Національної академії державного управління. Проекти, які запропонували учасники MPA, перш за все стосувались удосконалення систем комунікації між урядом та громадянами, адже це є важливою ланкою при впровадженні реформ.

Також першого дня відбулась зустріч з Валерієм Пекарем, співзасновником громадянської платформи «Нова країна». Громадський діяч та підприємець поділився з учасниками програми сучасними управлінськими стратегіями. «Той, хто не має власного проекту майбутнього, стає ресурсом для тих, у кого він є. Не страшно стати ресурсом, а страшно стати не тим ресурсом, яким хочеш бути; страшно, коли інші вирішують, який ресурс з тебе зробити», – зазначив Валерій Пекар, розповідаючи про мотивацію до побудови сильної країни через побудову сильного себе.

IMG_4500Ввечері в приміщенні Американських рад з міжнародної освіти учасники мали зустріч з виконавчим директором Transparency International Ukraine Олексієм Хмарою. На зустрічі було оголошено про початок співпраці Школи управління та Львівської бізнес-школи УКУ з Transparency International в освітньому антикорупційному проекті, що реалізують за підтримки посольства США в Україні.

20 листопада відбулась зустріч з керівником програм у Євразії Центру міжнародного приватного підприємництва (CIPE) Френком Брауном та його колегами, у межах початку співпраці Школи управління з CIPE.

Опісля учасники програми Master of Public Administration прослухали лекцію Ігоря Коліушка, голови Центру політико-правових реформ на тему «Інституційна організація суспільства і публічної влади». Під час обговорення розглянули питання верховенства права, демократії, децентралізації і важливості дотримання ключових європейських цінностей.

Увечері учасників Школи управління УКУ запросили до Міністерства фінансів України. Відверта розмова про необхідність злагодженої роботи уряду при реформуванні державних фінансів відбулась з Оксаною Макаровою, заступником Міністра фінансів, керівником апарату. Також до обговорення приєднались заступник Міністра фінансів з питань європейської інтеграції Артем Шевальов та радник Міністра фінансів з банківських питань Юрій Блащук.

21 листопада за ранковою кавою учасники мали нагоду поспілкувались з Айварасом Абромавичусом, Міністром економічного розвитку і торгівлі України, який розповів про реформування міністерства, дерегуляцію, управління державними підприємствами, приватизацію, стимулювання експорту та перспективи української економіки. Після цього засновник громадської організації «Центр UA» Олег Рибачук запросив управлінців до MediaHub, де вони обговорили власні проекти та отримали рекомендації для подальшого їх впровадження.

DSC_6918

Зарядив власним запалом управлінців Максим Нефьодов, заступник Міністра економічного розвитку та торгівлі України. Він упевнений, що світле майбутнє в України буде тільки в тому випадку, якщо до влади прийдуть компетентні та ідейні люди, які готові працювати на повну силу. Тому запропонував учасникам програми можливість стати частиною команди, яка змінює Україну вже сьогодні.

бугайова

CEO «Kyiv post», радник міністра економіки, випускниця Школи державного управління Гарвардського університету Наталія Бугайова вразила своєю історією успіху. Наталія розповіла, на чому слід акцентуватися при навчанні та як ефективніше застосовувати набуті знання й навички.

На закінчення модуля відбулась розмова про актуальне і болюче питання для України – боротьба з корупцією – з Віталієм Шабуніним, головою правління Центру протидії корупції, експертом антикорупційної групи Реанімаційного пакету реформ.

«Абсолютно нова система державного управління має бути прозорою та зрозумілою кожному» – лаконічний підсумок триденного обговорення, спілкування та дискусій. Бажаємо учасникам зберегти натхнення на плідну роботу, і сили для швидкого впровадження усіх набутих під час модулю знань. І до зустрічі у Львові!

#mpaucu