Як досягти переломного моменту у реформах? Павло Шеремета прочитав відкриту лекцію у Гарварді

Павло Шеремета, керівник Школи управління УКУ виступив з відкритою лекцією у Гарвардському університеті, у Davis Center.

3 листопада він прочитав лекцію на тему «Reforms in Ukraine: How to Achieve a Tipping Point» для викладачів, студентів та гостей Гарвардського університету.

Павло Шеремета говорив про те, як досягти переломного моменту у реформах.  На його думку, Україна уже кілька разів наближалася до цього переломного моменту, зокрема у 1991, 2004, 20015 роках. «Але чогось не вистачає? Що тягне Україну вниз? – Це бідність, корупція, несправедливість. Хто тягне вверх? Громадські активісти, міністри-реформатори і такий фактор, як грамотність населення», – зазначив екс-міністр економіки.

Pavlo Sheremeta

За його словами, для того, аби нарешті досягти переломного моменту, держава повинна розвивати, а не “віджимати”. «Для цього потрібна нова місія держави. Треба створити нову структуру уряду, перейти від паперових до електронних процесів. І вже під нову місію, у нову структуру, слід масово набирати нових людей. Ці люди повинні мати візію, цінності, інструменти, навички», – наголосив Павло Шеремета.