Закочуйте рукави і творіть зміни самі, – закінчився 4-й модуль MPA

У Львові закінчився четвертий модуль магістерської програми з публічного адміністрування Школи управління УКУ. Модуль тривав з 17 по 19 грудня, і підготував учасників до першого етапу роботи над власними управлінськими проектами.

Протягом першого та другого дня професор Troy University, експерт світового рівня зі сфери good governance Террі Андерсон заглибила учасників програми в теорію та методологію державного управління. Що таке good governance  (ефективне управління) і які його переваги для суспільства? Перша частина модулю мала ключове значення, адже Террі Андерсон брала участь у розробці концепції навчального програми Школи управління УКУ. «Якщо ми хочемо жити у безпечному та комфортному суспільстві, ми повинні брати участь у змінах! Ніхто за нас не зробить нашої роботи. Саме ми, громадяни, є голосом змін. Тому закочуйте рукави і творіть зміни самі», – підсумувала Террі Андерсон.

IMG_5276
Професор Террі Андерсон зTroy University викладає на MPA УКУ

Перший день закінчився дискусією про ефективний державний менеджмент на прикладі України та Грузії з колегами з університету ім. Сулхана-Саби Орбеліані (Тбілісі, Грузія).

Дискусія, яку модерував керівник Школи управління Павло Шеремета, відбулась у рамках міжнародної конференції «Університетська освіта для суспільного оновлення». Серед доповідачів дискусійної панелі були Террі Андресон, Наталка Бордун, керівник Інституту лідерства та управління, Гванца Абдаладже, керівник програми публічного адміністрування (Тбілісі, Грузія).

IMG_5382
Дискусія у рамках міжнародної конференції «Університетська освіта для суспільного оновлення»

Опісля  другого навчального дня учасники програми Master of Public Administration відвідали театр пива «Правда», де його співзасновник та автор ідеї Юрій Заставний розкрив секрети успіху цього проекту, що заснований на створенні нової броварської традиції в Україні.

Ранковий майстер-клас третього дня провів Ярослав Грицак, історик, професор УКУ, завідувач кафедри державного управління, а також учасник Унівської та Несторівської експертних груп, що формують візію Львова і країни. Під час обговорення ми розглянули питання про те, що чекає на Україну в майбутньому та яка модель розвитку може стати найкращою в сучасних обставинах.

IMG_6344
Ярослав Грицак, завідувач кафедри магістерської програми з публічного адміністрування УКУ

Про впровадження нових практик в управління містом розповів Андрій Москаленко, новопризначений 28-річний заступник міського голови Львова з питань розвитку. Він наголосив, що окрім підтримки свіжих ідей та інновацій, провідне місце у їх впровадженні має посідати ефективна комунікація з суспільством. У результаті зустрічі Андрій Москаленко запросив учасників програми Master of Public Administration до реалізації спільних проектів регіонального розвитку.

IMG_6454

«Стратегія створення успішного міста має реалізовуватися в об’єднанні зусиль мешканців, влади та бізнесу. Саме їх синергія будує ефективну атмосферу для реалізації якісних проектів», — Олександр Кобзарєв коротко описав ідею, яку рухає вперед «Інститут міста», недержавна фундація з вирішення ключових питань розвитку Львова.

Kobzarev
Олександр Кобзарєв, директор КУ Інститут міста

Останнього дня четвертого модуля MPA Павло Шеремета обговорив з учасниками питання стратегічного управління, а також подальшу роботу над власними проектами протягом наступного місяця.

IMG_5363
Павло Шеремета, керівник Школи управління УКУ

До зустрічі на наступному модулі у Новому році!

#mpaucu