Розширюємо горизонти знань про публічне адміністрування на 7-му весняному модулі

Перший весняний модуль для учасників магістерської програми з публічного адміністрування розпочався з «Повного циклу публічної політики» з Вірою Нанівською, експертом з питань державного управління та реформування політичних інституцій, колишнім президентом Національної академії державного управління при Президентові України (НАДУ).

«В нашій політиці, законопроектах немає аналізу політики в трьох параметрах: візія, перешкоди, рішення. А також аналізу позицій зацікавлених сторін. Чи це можливо? Можливо, але заважає відсутність знань», переконана Віра Нанівська. Учасники #mpaUCU працювали над policy agenda в ролі міністрів, керівників агенцій, формували свою візію, аналізували ключові перешкоди, що заважають змінам, комплексно аналізували, як державна система має працювати інакше.IMG_1916med

З Любомиром Тарновським, фінансовим директором УКУ, магістранти розбиралися, наскільки важливою в публічних фінансах є справедливість у ціноутворенні. Дійшли до висновку, що кожен повинен платити за ті послуги, якими він користується і не субсидувати інших. В ідеальному випадку тарифи на комунальні послуги мають бути встановлені на такому рівні, який би дозволяв покрити всі витрати комунальних служб. А в місті, що зростає, нові, а не старі, жителі також повинні оплачувати вартість нових мереж, які будуються для їх потреб.IMG_1662med

Чи знали ви, що батьківщиною велосипедів вважають Францію, а в Амстердамі велосипедів більше, ніж людей? Практична частина з курсу «Урядове бюджетування та управління фінансами» відбулася з розгляду актуального кейсу для українських міст «Життя на двох колесах». Проект Vélib’ у Парижі і Nextbike у Львові – яка модель публічно-приватного партнерства краще працюватиме для створення дієвої муніципальної системи велопрокату? Разом з Lyubomyr Tarnovskyy вивчали досвід Парижу: як рекламна компанія JCDecaux запустила систему громадського велопрокату в обмін на рекламні білборди у Парижі.

IMG_1579med

IMG_1607medЯк зізналися учасники #mpaUCU, екологія може бути цікавою. З Оксаною Волоско-Демків, екологічни аудитором, колишнім представником ПРООН/ГЕФ, активно працювали над програмним баченням і комплексним вирішенням екологічних проблем в Україні. «Розглядаючи кейс про підвищення рівня безпеки діючих в Україні енергоблоків АЕС, завданням учасників #mpaUCU було зрозуміти, як комплексно і зважено повинні прийматися рішення. Зрозуміти, що держава, підписуючи міжнародні угоди, повинна чітко розуміти, що вона несе відповідальність, і за умови невиконання страждає її репутація. Зрозуміти, що вирішення питань залежить від узгодженої дії міністерств, відомств і т.д. І в кінцевому результаті може страждати безпека людей. Тобто, всі рішення повинні прийматися для підвищення рівня безпеки соціального захисту людей» – Оксана Волоско-Демків.

IMG_9722medНа зустрічі з директоркою ЛКП «Лев» Оксаною Кошак учасники #mpaUCU на власні очі побачили, як занедбане комунальне підприємство перетворилося на перший в Україні сучасний ветеринарно-стерилізаційний центр для безпритульних тварин, і зуміло запровадити європейські стандарти поводження з тваринами:  провести активну соціальну рекламну кампанію для прилаштування тварин у нові родини, створити першу комунальну ветеринарну клініку, зароблені гроші якої йдуть на потреби безпритульних тварин, проводити освітні ініціативи для школярів та розвинути мережу соціальних опікунів для тварин. «У наших планах на 2017 рік – реалізувати проект служби порятунку собак у співпраці з поліцією та створити мережу комунальних вигульних майданчиків «DogПарк», розповіла Оксана Кошак, нова директорка ЛКП «Лев», яка продовжує добру справу Олега Мацеха.IMG_0532med

«Чи є у вас відвага починати проекти, які не будуть завершені за ваше життя?» – з такого філософського питання розпочав бесіду з магістрами Володимир Турчиновський, директор Міжнародного інституту етики та проблем сучасності УКУ, завідувач кафедри філософії – «Не дуже важливо, що людина знає. Головне те, щоб людина мала хребет, а не куди вітер віє». На інші важливі питання побудови суспільного договору: якою бачимо країну і суспільство в майбутньому, яка концепція громадянства з’єднає картину майбутнього та концепцію спільного блага, сьогодні спільно шукали відповіді.

IMG_0046med

На зустрічі з Лукасом Монзані, професором Плімутського університету (Велика Британія) переконалися, що риси характеру лідера можна розвивати і виховувати в собі. Це не константа, дана кожній особистості з народження. Справжній  лідер безперервно розвиває свої компетенції, навики та риси характеру.

IMG_0714med IMG_0749med