“Це була освітня програма максимум, яку я бажав отримати”, – Роман Баховський, випускник першого набору МПА УКУ

В Школі управління УКУ пройшли перші випускні урочистості, тож час ділитися історіями успіху перших випусників програми MPA UCU, які поповнили спільноту школи.

“Я постійно моніторив новинний простір УКУ, і як тільки з’явилась програма МПА, я одразу подався на неї… Це було в потрібний час, і це була освітня програма максимум, яку я бажав отримати”, – Роман Баховський, випускник програми MPA UCU ділиться своїми рефлексіями про навчання на програмі, її цінність та реалізовані можливості.

Роман розповідає: “В сьогоднішні дні молоді дуже важливо не боятись випробувань і не боятись йти працювати в державний сектор але і не забувати увесь час розвиватися, тому що – кому крім нас? Це є фронт змін, майже співзначний, в якійсь мірі, з військовим фронтом. Навіть попри те, що зараз на мене відкрито кримінальну справи, в мене вдома проводилися обшуки, генеральною прокуратурою вилучалися мої речі –  ми не опустили руки. Тому що ми прагнули створити сучасну митницю, і сьогоднішня влада демонструє свою позицію, альтернативну до нашої. Нас вона не злякала, а ще більше згуртувала і загартувала, і мотивує продовжувати розвиватись, рухатися далі, створювати нові інституції, нові проекти, які б в підсумку зробили з України ту державу, яку ми хочемо бачити – нову, сучасну, успішну. На час, коли я вирішив поступати в УКУ, я працював на державній службі, в мене вже був досвід роботи на державній службі і дві вищі освіти. Але цього було замало, щоб ефективно працювати на тій позиції, яку я тоді займав – заступника начальника кадрового забезпечення Львівської обласної міліції. Я постійно моніторив новинний простір УКУ стосовно програм, які там відбуваються, оскільки Український католицький університет є одним з лідерів в Україні серед вищих освітніх закладів. І тут з’являється інформація, що стартує набір на Магістерську програму з публічного адміністрування, і я одразу подався. Це було в потрібний час і це була освітня програма максимум, яку я бажав отримати. Впродовж навчання я отримав гнучкий графік, який дозволив поєднувати свою практичну роботу з теоретичною. Хоча я не можу сказати, що навчання на програмі було теоретичним, а дуже практичним. Воно відривало тебе з твоєї повсякденної роботи, а це давало можливість подивитися на процеси управління глобально.

Я закінчив свою практику реформатора в міліції, на декількох проектах: проект з HR в поліцію, була напрацьована повна база, яку я лобіював, адвокатував, але вона не була прийнята, оскільки кадрова політика в теперішньому міністерстві залишилася незмінною, як і за часів Захарченка. Згодом я пішов в обласну адміністрацію, де мене запросили створювати управління інвестиціями. Я закликав колег з нашої групи і відгукнулися хлопці, які і дотепер працюють на керівних позиціях в Львівській обласній адміністрації. Це був мій короткий проект, тому що там була абсолютна політична воля, всестороння підтримка у роботі. Ми швидко набрали людей з середовища УКУ, я швидко прописав процеси, розподілив обов’язки, і ми все запустили. І вже буквально за два перших місяця хлопці дали результат: бельгійська компанія зайшла в Дрогобицький район, відкрила виробництво меблів. В цей період коли ми стали на колію і поїзд рушив, мені зателефонували з Одеси, запросили на одеську митницю на позицію керівника Відкритого митного простору. Від цієї позиції я також не зміг відмовитися, тому що це був дуже потужний проект. Він був всередині агресивного середовища, а мені додає драйву ця боротьба і протистояння. Коли все не просто і гладко, а дуже важко, з кров’ю і потом, і 24 години на добу. Під час роботи на Одеській митниці, модулі в УКУ для мене були можливістю зробити видих, прорефлексувати зроблену роботу, отримати новий набір інструментів, зустрітись і поговорити з експертами, професорами, викладачами, поділитися своїм досвідом, отримати зворотній зв’язок про те, що ти робиш і одразу зробити поправку. Таким чином проходило моє навчання на МПА в Школі управління УКУ. Це просто фантастична освіта. Вона не може зрівнятися з жодним сьогоднішнім вищим навчальним закладом. Це півторарічна університетська практика з кращими провідними фахівцями не тільки України, а й світу.

Я всім рекомендую УКУ, особливо рекомендую людям , які зараз працюють на державній службі. Це є те місце, де можна рости і здобути широкий спектр інструментів. І з кожним модулем, з кожною зустріччю, з кожною годиною перебування тут примножується твій досвід і твої знання. Величезна вдячність Павлу Шереметі, за наданий шанс!”

Розмову записала Марія Гонська