Вона мріяла навчатися в Канаді, але доля привела її в Школу управління УКУ – Анастасія Воробйовська, випускниця магістерської програми

«Неважливо, що люди зараз конкретно говорять, важливо, що вони роблять. Це дуже резонує з моїми відчуттями. Тому не мала сумніву, щоб іти навчатись в УКУ», – Анастасія Воробйовська, випускниця магістерської програми з Публічного адміністрування ділиться своїм досвідом навчання в Школі управління УКУ.

Анастасія розповідає: «З середовищем УКУ я познайомилась до того як подала документи в Школу управління УКУ. Це був проект випускників УКУ «Будуймо Україну разом». Він допомагав відбудовувати те, що було зруйновано війною. Про саме існування університету частково дізнавалась із соцмереж; траплялись лекції хороших викладачів, наприклад Ярослава Грицака. Я почала більш детально знайомитимсь із цим закладом та цікавитись різними програмами, які тут пропонують.

У 2013 році у мене була ідея поїхати вчитися в Канаду. Але трапився Майдан і я просто не зібралась з духом, щоб нормально взятись за все. Також мала певне застереження, що можу в демократичній країні вивчити, як у них все функціонує, але повернувшись в Україну, я фактично випаду з контексту на два роки і все одно доведеться займатись адаптацією того, що я вивчу в Канаді на прикладне в Україні. І тут трапилась магістерська програма, Павло Шеремета, Школа управління УКУ з усіма своїми перевагами, яка навіть більше, ніж я очікувала, виправдала мої сподівання. Усі дисципліни, які у нас були – досить доречні та цікаві. Це саме те, чого мені не вистачало: HR, фінанси, економіка, певні юридичні аспекти. Школа управління УКУ – це не просто навчання, це багато різних можливостей та перспектив; це місце, де ти розширюєш свій світогляд. Фокус моєї уваги на публічному управлінні, публічній політиці трапився у мене вже давно, але насправді завдяки Школі управління УКУ.

Під час навчання у Школі управління студенти не тільки здобувають знання, а й часто стають на шлях, яким ітимуть далі, щоб робити позитивні зміни в країні. До навчання в MPA UCU Анастасія працювала в Міжнародному центрі перспективних досліджень і займалась там адміністративними питаннями. Після одного навчального модуля, який проводила Віра Нанівська, ми з нею почали працювати разом. Хоча ми й до того знали одне одного, але завдяки УКУ ми почали займатися публічною політикою. Зараз ми пропагуємо ідею того, як має вироблятись публічна політика в демократичний спосіб: спочатку це заявлення свого політичного наміру, консультація зацікавленими сторонами, звіти про консультації, формування зеленої та білої книги, що насправді вже є зобов’язанням Верховної Ради (у ВР про це поняття мають дуже мало людей). Уже навіть є міжфракційне об’єднання, яке собі за основну ідею, напрям роботи взяло впровадження цього механізму.

Для мене УКУ – найпрогресивніший університет в Україні. Це середовище, де люди мають свої цінності, де неважливо, що люди зараз конкретно говорять, важливо, що вони роблять. Це дуже резонує з моїми відчуттями, тому у мене навіть не було сумніву іти навчатись в УКУ».

Розмову записала Марія Гонська