«Це ковток свіжого повітря, інший вимір і те, що надихало змінювати все навкруги», – Юлія Ткаченко про MPA UCU

Юлія Ткаченко, випускниця магістерської програми з Публічного адміністрування УКУ та HR Львівської міської ради розповідає про внутрішній заряд, який дала їй програма: «Для мене магістерська програма з публічного адміністрування – це ковток свіжого повітря. Можливо це був навіть інший вимір, адже під час кожного модуля ми мали можливість спілкуватися з багатьма викладачами, які є насправді практиками в тій чи іншій сфері. Це надихало, щоб змінювати те, що є навкруги.

У суспільстві був і є запит на суспільних управлінців нової формації, які можуть творити всередині організації так звану public value, якої дуже не вистачає. Працюючи в органі місцевого самоврядування, я для себе вже розуміла чого я хочу і, на щастя, в той момент Павло Шеремета мав задум про Школу управління. Тому я відгукнулася  і зраділа, що є можливість навчатися публічному адмініструванню в УКУ.

Програма з публічного адміністрування допомагала зрозуміти, які інструменти тобі потрібно використовувати, щоб реалізовувати ті завдання, які є у щоденній роботі, так і планувати свою діяльність з фокусом на майбутнє. Вона подарувала можливість збагатитися знаннями, в дискусіях з ділитися як досвідом, так і самому отримувати поради від професіоналів своєї справи,  і знову ж таки дала внутрішній заряд, який допомагав далі йти вперед. Для мене велику цінність має людина, яка вже має успішний досвід в тій чи іншій сфері, і може підказати не тільки як це має бути, а й розказати свої практики: як це відбувається насправді, і на що потрібно звернути увагу. Наші викладачі та запрошені спікери є фаховими у своїй сфері, і можуть дійсно сказати тобі, що не все так просто, а з іншої сторони можуть підказати, що робити, аби не повторювати помилок».

Вже 2 роки Юлія успішно координує проект між  Школою управління УКУ та Львівською міською радою з навчання працівників ЛМР. Програма управлінського розвитку для працівників ЛМР проводилась вже двічі, у вересні старт третьої. «Для нас, як  управління персоналом, це був цікавий виклик, адже ми розуміли, що є необхідність, щоб наші працівники змінювали свій підхід  до роботи, використовували навики проектного менеджменту, де є потреба, і, водночас, проаналізувавши ринок навчальних програм, розуміли, що тривалість навчання складає 1-2 роки і дає виключно академічні знання. Тоді як ми ставили собі ціль, щоб навчання було поєднане з практикою, реальними кейсами для вирішення.

Ця програма – чудовий приклад того, як ми змогли так побудувати співпрацю, створити таку програму, де під час навчання ти одразу ж працюєш в конкретному проекті, мета якого вирішити ту чи іншу проблему в місті. Наші працівники, навчаючись, продовжують свою роботу для громади міста. За 2 роки було запропоновано до реалізації 13 таких проектів. Окрім того, учасники зауважили, що спільна робота сприяє  підвищенню комунікації та вниканню у сфери діяльності один одного. І, погодьтеся, надзвичайно мотивує, коли на виході працівник отримує не тільки сертифікат і багаж знань, а й втілений практичний кейс, яким може потім ділитися з колегами».

Зараз Юлія обіймає посаду заступника начальника управління персоналом – начальника відділу підбору та оцінки персоналу у ЛМР. «Наше управління працює над вибудовуванням HR-системи. Бо ми для себе прекрасно розуміємо, що працівники – найбільша цінність організації і вони реалізовують ті завдання, які ставляться сьогодні перед міською радою, як публічним органом. Моя робота цікава тим, що вона на перетині HR і публічного адміністрування. Ми розуміємо, що в суспільстві є запит, люди хочуть бачити сьогодні управлінців, які відповідально та фахово ставляться до своєї роботи.

Публічне адміністрування, робота в міській раді чи в будь-якому державному органі  – public service, який на сьогодні є необхідним будь-якій людині, бо на загал наша робота і на те покладена , щоб вирішувати питання як щоденні, так і будувати візію, як має рухатися місто. З іншого боку ми чітко розуміємо, що для того, аби ця візія була втілена, за нею стоять конкретні люди, а вже якими будуть ці люди, залежить від професійного підбору та розвитку працівників в організації».

Розмову записала Марія Гонська