Перший випускник-іноземець магістерської програми з Публічного адміністрування УКУ

«Навчання на магістерській програмі з публічного адміністрування допомогло краще зрозуміти економіко-політичну ситуацію в Україні, навчило швидше і якісніше виокремлювати проблемні зони у різних практичних питаннях та знаходити шляхи їх ефективного вирішення», – розповідає випускник MPA UCU Матеуш Бялас, який став не тільки першим випускником Школи управління УКУ, а й першим іноземним студентом на цій магістерській програмі.

«Під час пошуку цікавих для мене магістерських програм для вступу, мою уваги привернула інформація про початок набору на нову програму з публічного адміністрування», – згадує Матеуш. «На момент пошуку програми я працював у Представництві ЄС у Києві, тому мені було важливо знайти таку магістерську програму, яку б я міг поєднувати з роботою. У школі управління УКУ мені сподобався графік навчання. Наступним плюсом була цікава система проведення навчальних модулів, які комбінували зустріч з практиками та експертами із вивченням теорії». Матеуш зазначає, що форма навчання в Школі управління УКУ є досить цікавою. «Мені найбільше сподобались зустрічі з провідними експертами з тих чи інших питань (залежно від теми модулю), які були відкритими і вели з нами лекції у форматі питання-відповіді. Яскравими були командні вирішення поставлених кейсів, взятих з реального життя. Насиченість практикою і мінімально необхідна кількість теорії – це те, що найбільше мені імпонувало».

Під час навчання на магістерській програмі Матеуш Бялас паралельно працював у Школі управління УКУ, де займався написанням аналітичних статей та нотаток. «Цікавим та корисним для мене був досвід допомоги у організації семінару з Френцісом Фукуямою. Під час  роботи я також встиг побувати у відрядженні у Польщі, метою якого був пошук нових потенційних партнерів для Школи управління. Також мною було проведено декілька інтерв´ю з послами (Ізраїлю, Данії, Фінляндії), під час яких ми обговорювали характерні риси адміністрації інших країн та можливість покращення публічного адміністрування в Україні з використанням такого досвіду. Важливою подією під час моєї роботи у Школі управління УКУ була самостійна організація семінару з викладачем Школи управління УКУ Террі Андерсон для державних службовців і експертів у Кабінеті міністрів України», – ділиться випускник.

Майбутнім студентам Школи управління УКУ радить бути активними і послідовними у реалізації поставлених планів. «Як правило, часто для цього потрібно багато зусиль, насамперед терпіння і бажання самовдосконалення. Тому раджу використовувати всі можливості, як дає УКУ під час навчання, а їх буде багато».

Розмову записала Людмила Кузка