«Це була новинка, ноу-хау у сфері освіти, можу сміло це сказати, пройшовши увесь курс», – Любомир Титаренко про MPA UCU

«До початку навчання на MPA UCU я не був дотичний до УКУ, тому почав цікавитися про цей університет. Коли побачив нову генерацію викладачів, які будуть у нас викладати, людей, які подались туди, я зрозумів, що моє місце в Школі управління УКУ. Це була новинка, ноу-хау у сфері освіти, це університет, який пропагує саме європейські цінності. Я не впевнений, що можу зараз зустріти на теренах України подібний», – розповідає Любомир.

Передісторія навчання в Школі управління УКУ почалась із закінчення юридичного факультету в ЛНУ ім. І. Франка. Пробував себе в Апеляційному суді, але зрозумів, що це не моє. Потім було бажання іти вчитися в аспірантуру, але теж зрозумів, що навчання у такому форматі як було уже не цікавить. Я хотів спробувати себе в public administration. Завдяки Школі управління УКУ мене запросили працювати в ЛОДА в Управління інвестиційної політики, де зараз я обіймаю посаду Керівника відділу супроводу інвестиційних проектів. Я не впевнений, що без навчання в УКУ я би зміг там працювати, оскільки нас відбирали якраз по критерію нової генерації. Одразу було зрозуміло, що на MPA UCU ідуть вчитися не для того, щоб отримати диплом, а заради того, аби отримати знання, навички, які ти можеш потім використовувати у своїй роботі, а саме в public секторі. Я розумів одне – усі знання (теоретичні, практичні здобуті під час навчання, потрібно пов’язувати з практикою, але практикою такою, коли ти будеш в структурі, будеш працювати, і ти зможеш втілювати свої знання вже і негайно. Я прийшов в ЛОДА тільки в січні 2016, півроку до того уже вчився в Школі управління УКУ. Тобто вже маючи якийсь background, точкові парадигми, знання, які дав перший семестр, дали змогу запустити проект новоствореного управління. Щоб досягти результатів, ми пройшли тернистий шлях: створювали інструменти, стратегію, відмінні комунікації.

Про навчання у Любомира теплі та сповнені емоцій спогади, адже кожен навчальний модуль був особливим та не схожим на інші: «Ми змінювали локації проведення модулів. Найбільш емоційним для мене став модуль в Одесі. Саме тоді там працювала реформаторська група М. Саакашвілі, ми багато спілкувались з Обласною адміністрацією Одеси і десь на практиці вдалось переманити цей досвід, що був в Одесі, і втілити його в життя у Львівській області.

Є один важливий момент – коли ти опиняєшся в оточенні УКУ, для тебе відкривається багато можливостей. Треба не боятися пробувати та використовувати їх. Середовище УКУ – прекрасне, але середовище групи – найбільше досягнення. Ті люди, які приходять в Школу управління УКУ, вони не є прості: вже хтось з великим досвідом, хтось з меншим, але генерація іде, і проекти, які народжуються під час навчання, є надзвичайно ефективними на практиці. Для прикладу, наше  управління, куди входили учасники MPA UCU, дає результат. Львівський регуляторний хаб теж має хороші результати в роботі. Інші проекти, які може десь не такі масштабні, але вони є, вони змінюють країну, вони змушують інших людей думати по-іншому. Змінюємо країну на краще».

Розмову записала Людмила Кузка