«УКУ дає тобі стержень, який не дозволяє відійти від твоєї основної магістральної лінії», – Роман Лозинський, випускник MPA UCU

«У липні 2015 року я прийняв два важливих рішення у своєму житті: розпочати навчання на магістерській програмі з Публічного адміністрування УКУ та свою політичну кар’єру. Я якраз завершував навчання на факультеті політології в ЛНУ ім. І. Франка і вирішував, куди піти вчитися на магістратуру. Думав настільки довго, що пропустив подачу документів на закордонні програми. І тут друзі мені сказали, що Павло Шеремета відкриває в УКУ суперкруту програму політичного напряму, державної служби, якраз того спрямування, де я хотів далі працювати. Особливо не задумувався: глянув яка програма пропонується, які викладачі, і одразу пішов подавати документи», – згадує Роман.

Навчання в MPA UCU протікало паралельно із роботою Романа в Українській Галицькій партії, де він спочатку займав управлінські посади, а зараз є Керівником секретаріату партії. «Потрібно приймати багато рішень, планувати роботу, організовувати її. І насправді навички зі Школи управління УКУ надзвичайно корисні, тому що ти одразу націлюєшся на результат, одразу враховуєш певні фактори, які можуть робити перешкоди у твоїй роботі. Є ряд речей, які допомагали власне в тому, щоб організовувати якісніший менеджмент, особливо для політичної партії, яка, по суті, тоді тільки створювалася. Не можу не сказати про дуже геніальну річ – питання комунікації і проблем, які виникають, якщо погано прокомунікувати.  Під час навчання нам постійно акцентували увагу на тому, що потрібно все дуже добре проговорити, добре пояснити, аби потім не виникало зайвих питань, і ти міг ефективніше працювати.

Знайомство із середовищем УКУ відбулося в мене ще до навчання в Школі управління УКУ. Між бакалавратом та магістратурою я навчався на короткій модульній програмі «Політичні студії», де і познайомився з людьми, з якими тепер разом працюємо в одній команді Української Галицької партії. УКУ став площадкою для об’єднання команди громадських активістів, які були готові вже робити щось більше і переходити в політичну сферу.

Для мене УКУ – це в першу чергу цінності, які тут виховуються та середовище, в якому ти перебуваєш. Після навчання стає легше зрозуміти, на які кроки ти готовий іти заради досягнення певної цілі, а на які не готовий. Насправді, таке внутрішнє розуміння дає дуже сильну мотивацію і потугу, тому що легко «загубитися», особливо в теперішній час в нашій країні у публічному секторі. Люди та команда – це ще одна цінність  Ми в дуже хороших відносинах з нашими одногрупниками: часто спілкуємось, зустрічаємось, обмінюємось досвідом. Це люди, які націлені робити добрі справи для країни, міста. І, напевно, це дуже мотивує, бо коли ти знаходишся в середовищі, де всі ростуть, багато працюють, відповідно у тебе з’являється бажання «підтягуватися», брати цей досвід і ставати також кращим.

Мені подобається фраза, яку сказав П. Шеремета: «Цікаво починається тоді, коли закінчується асфальт». І я хотів би побажати тим, хто розпочинає своє навчання в УКУ, зокрема на програмі з Публічного адміністрування УКУ, не боятися труднощів, викликів чи розчарувань. Треба це побороти, знайти всі можливі шляхи, команду, знання для того, аби іти далі, ставати сильнішим, кращим і старатися рухатися в тому напрямку, який ти обираєш для себе, міняти своє місто, країну, використовуючи знання та досвід, отримані в Школі управління УКУ.

Розмову записала Людмила Кузка