«УКУ – це можливість познайомитись з цікавими особистостями і знайти однодумців», – Ярослав Коцюба, випускник MPA_UCU про УКУ

Після закінчення юридичного факультету ЛНУ ім. І. Франка, Ярослав вирішує ще півтора-два роки свого часу інвестувати в навчання на MPA_UCU.

«Про програму дізнався від своїх хороших друзів, які завжди моніторять цікаві пропозиції». Після закінчення університету були пропозиції працевлаштування у правоохоронних органах, але ні перспективи розвитку, ні заробітна плата не влаштовували. Тому вирішив продовжити навчання в Школі управління УКУ, паралельно займаючись власним бізнесом. Це був кращий варіант з того, що знав.

Крім того, Павло Шеремета, який був куратором програми та бренд УКУ, ні на хвилину не змусили задуматись чи іти навчатись на магістерську програму з публічного адміністрування.

Донедавна Ярослав працював у програмі U-LEAD with Europe: Ukraine – Local Empowerment, Accountability and Development Programme, на посаді радника з питань регіонального розвитку Львівського відокремленого підрозділу Центру розвитку місцевого самоврядування «ЦРМС».

Програма «U-LEAD з Європою» спільно фінансується Європейським Союзом та країнами-членами, а саме Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією. Мінрегіон, Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, що реалізує компонент I Програми «U-LEAD з Європою», Асоціація міст України, Українська Асоціація районних та обласних рад і Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад є членами Наглядової ради ЦРМС.

«U-LEAD займається підтримкою реформи децентралізації влади в Україні. Одним з компонентів цієї програми було відкриття Центрів розвитку місцевого самоврядування у 24 областях України для впровадження реформи децентралізації та місцевого самоврядування. Я працював у Львівському ЦРМС. Займався реформою децентралізації влади, стратегічним плануванням розвитку територіальних громад (як вже об’єднаних так і тих, що мають на меті об’єднатись). Сама децентралізація влади включає в себе так само медичну децентралізацію, освітню, культурну та економічну. Наш центр займався консультуванням та інформаційною підтримкою органів місцевого самоврядування та координацією їх співпраці між собою», – розповідає випускник.

На момент роботи в U-LEAD Ярослав був наймолодшим радником з питань регіонального розвитку на всю країну – 24 роки. «Я більш ніж впевнений, що УКУ відіграло значну роль у моєму працевлаштуванні в U-LEAD. Коли знають, що ти закінчив УКУ, тоді вже як мінімум половина питань, які задають іншим кандидатам на певну посаду, для тебе вже не актуальні. Знання, здобуті на MPA_UCU, завжди застосовувались на практиці: побудова команд для співпраці, ораторські навички, налаштування хорошої комунікації між членами команди (як онлайн, так і офлайн), покрокові плани реалізації ідей, плюс цінності, які в тебе закладає УКУ проходять “червоною ниткою” через все чим займаєшся, дивишся на світ через їх призму. Не останню роль зіграли люди та знайомства. Ні для кого не секрет, що коли знаєш значну кількість впливових людей, досягти мети можна набагато швидше. УКУ – це місце зустрічі зі всіма ними, місце, де ти точно знайдеш однодумців, а в наш час це не так легко» .