В Школі управління УКУ дискутували про «Доктрину збалансованого розвитку 2030»

13 вересня у Центрі Митрополита Шептицького відбулася презентація-дискусія «Доктрина збалансованого розвитку 2030», яку представив український бізнесмен, політик, депутат України VIII-го скликання Сергій Тарута із командою науковців. У доктрині вперше пропонуються конкретні терміни запуску та реалізації механізмів збалансованого розвитку принципово нової траєкторії економічного зростання України до 2030 року.

Україна у 2030 році. Якою вона може й має бути? Як долучитися до 30 найрозвиненіших країн світу? Які потрібні реформи для цього та які потрібно зміни робити вже сьогодні? Одні з небагатьох питань, які обговорювалися на презентації-дискусії.

Сергій Тарута зазначив, що завданням доктрини було об’єднати широке коло бізнесу, науковців, освіту, щоби зробити спільну картину того, яку країну хочемо бачити. «На жаль, Україна втрачає можливість рухатись у сторону розвинених країн. Нас це не влаштовує, ми розуміємо, які маємо сильні сторони й що потрібно робити, аби зміни в країні відбувались», — додав він.

За основу досліджень та розрахунків, науковці провідних українських університетів узяли сценарій проекту «Форсайт 2016», який розробляв колектив експертів Національного технічного університету України «КПІ ім. І. Сікорського». Згідно з оцінуванням та даних, Україна має тільки 3 % вірогідності збалансованого розвитку до 2030 року, за умови, що почнемо цей розвиток із 2018. Сергій Тарута зауважив, що плани досить амбітні, тому дискурс потрібно вести серед широкого кола фахівців, бізнесу, освіти й реалізувати ці 3 %. «Тут зібралася команда романтиків, але які дійсно хочуть досягати цілей», — додав Сергій Тарута.

Важливим складником доктрини є її людиноцентрична модель і головні цінності, які відіграють значну роль у житті кожного українця.

До дискусії доєдналась і Віра Нанівська, громадський діяч, вчена, експерт із питань державного управління та реформування політичних інституцій. Вона зазначила, що обговорення доктрини викличе глибоку інтелектуальну роботу про технології й насамперед до створення доброго врядування (good governance), що є засадничою рисою майбутнього України. «Доктрина 2030» та інші дослідження неминуче призведуть до радикально нової якості досліджень і управління реформ», — додала Віра Теодорівна.