Нові відкриття, руйнування стереотипів та насичене навчання: як відбувався виїзний модуль Школи Управління УКУ до Запоріжжя та Маріуполя

Школа сучасних лідерів. Саме так охарактеризували студентів магістерської програми з публічного адміністрування Школи управління УКУ, які з 25 по 28 жовтня провели виїзний модуль у м. Запоріжжя та м. Маріуполь. Для студентів магістерської програми з публічного адміністрування УКУ цей модуль став першою спробою вивчення сходу України з метою створення пропозицій до політики розвитку та реінтеграції регіону.

Модуль допоміг студентам глибше зрозуміти економіку, культуру, соціум регіону, історичну роль та місця сходу як форпосту українства. «…це був один із кращих модулів. А для мене можливо і найкращий. Повний інсайтів, цікавих людей та підтверджених теорій і зламаних стереотипів. Я постійно абстраговувалась від теми війни на сході, але тепер я відкрила для себе іншу Україну. Інший Маріуполь», – Світлана Ярова, студентка 2 курсу магістерської програми з публічного адміністрування Школи управління УКУ.

Навчальний модуль видався насиченим та досить продуктивним, адже в його рамках відбулися візити до ПАТ « Запоріжсталь», Маріупольського морського торгового порту, Центру надання адміністративних послуг, вільних просторів «Халабуда» та «Вежа», арт-платформи «ТЮ», екскурсія на о. Хортиця. «Ми звикли, що у нас підприємства – це щось таке невелике. А тут розумієш, що таке масштаб і наскільки це може бути насправді великим і вражаючим! Який величезний обсяг продукції тут виготовляють. І, відповідно, яку частку в розвиток української економіки вносить підприємство», – Оксана Василиця, координатор магістерської програми з публічного адміністрування Школи управління УКУ.

Студенти магістерської програми відвідали лекційні заняття народного депутата України Тарути Сергія, д.і.н., професорки ДонНУ, старшого наукового співробітника інституту історії НАНУ Стяжкіної Олени, та політолога Саакяна Олега. Проходили лекції на базі двох маріупольських університетів – Маріупольського державного університету та Приазовського державного технічного університету. Крім того, відбулася низка зустрічей із представниками влади даного регіону – Кочуріним Олександром, управляючим справами виконкому м. Маріуполь; Бородіним Максимом, депутатом Маріупольської міської ради; Пугачовою Мариною, представницею програми «Український донецький куркуль»; Чабаном Богдан, підприємцем, засновником кав’ярні «IZBA-читальня»; Дмитром Чічерею, волонтером, засновником вільного простору «Халабуда».

Організували виїзний модуль до Запоріжжя та Маріуполя Анастасія Воробйовська (Колегіум Анни Ярославни), співорганізатор у Маріуполі Вікторія Гордієнко, науковий керівник Віра Нанівська (Колегіум Анни Ярославни), виконавчий директор Школи управління УКУ Валентина Засадко та координатор магістерської програми з публічного адміністрування УКУ Оксана Василиця.

Анастасій Воробйовська, Людмила Кузка