Навчальний інтенсив для магістрів Школи управління УКУ

“Історія не дає карту, куди рухатися. В кращому випадку ми отримуємо компас”,- Ярослав Грицак. Навчалися, надихалися, дискутували, проводили презентації, спілкувалися із запрошеними гостями та шукали свій «внутрішній компас» студенти 1-го та 2-го курсів магістерської програми з Публічного адміністрування впродовж 4 днів навчального модуля.

Студенти другого курсу вже більше згадував пройдений матеріал. Наприклад, на занятті зі Стратегічне планування разом з Олександрою Баклановою студенти згадували та аналізували усі концепти стратегічного планування, а пізніше робили захисти своїх проектів. Тоді як 1-ий курс поступово продовжував, а на деяких предметах розпочинав свої перші кроки у публічному адмініструванні («Вступ до публічного адміністрування» від Андрія Бережанського).

В рамках модуля запрошені експерти із різних сфер державного управління ділилися досвідом та інноваційними підходами в роботі. Для 1-го курсу керівник відділу IT та аналізу Дрогобицької міської ради розповів про впровадження у місті ефективного управління в інтересах громади «Smart City». Це єдина в Україні система, яка «співпрацює» із мешканцями свого міста, адже записатись на зустріч, подати документи на субсидію чи просто повідомити про пошкодження у будинку чи на вулиці можна просто зайшовши на сайт міської ради. Зустріч з Міським центром інформаційних технологій та керівництвом Парку культури та відпочинку відвідали студенти 2-го курсу.

Не навчанням єдиним були захоплені наші магістри. Неймовірна атмосфера, давні рукописи та просто безмежна кількість літератури були представлені студентам у сучасній бібліотеці Центру Митрополита Шептицького під час екскурсії, яку провели її працівники. Анастасія Шимчук, студентка першого курсу магістерської програми з Публічного адміністрування розповіла, що була вражена фондом бібліотеки, електронними ресурсами та відділом старовинної літератури, яка до того всього ще й вся зацифрована. «Я люблю книжки, особливо паперові: від них іде таке відчуття, ніби ти поринаєш в якийсь інший світ. Екскурсія в бібліотеку наштовхнула на думку, що бібліотеки мають змінюватись, ставати центрами, які будуть тебе притягувати. Бібліотека Центру Митрополита Шептицького – це середовище, яке притягує розумних класних людей і центром цього притягання є книжки».

Також відвідали студенти презентацію Ініціативи «Львівський регуляторний Хаб», проекту, який за рік своєї роботи має вдалі досягнення. На презентації поговорили про проміжні результати першого року роботи Ініціативи та про спільний проект з Інститутом Міста! Крім того, була цікава та конструктивна панельна дискусія, присвячена пропозиції з реформування правил розміщення літніх майданчиків та вивісок із запровадженням електронної процедури. Варто зазначити, що в Ініціативі «Львівський регуляторний Хаб», який був створений при Школі управління УКУ, працюють її студенти та випускники: Тарас Хавунка, Роман Лозинський, Віра Недзведська, Олексій Мовчан.

Про зради і перемоги в останній день модуля поговорили студенти з Антоном Турупаловим, заступником міського голови м. Миколаїв.

Чотири дні інтенсивну та нових відкриттів. Готуємось до наступних зустрічей!