Нове покоління лідерів нового публічного адміністрування в Україні

В середині грудня завершилась програма Good Governance 2017. Школа управління УКУ змогла реалізувати її завдяки підтримці Бостонських приятелів УКУ, засновників Лекційного фонду для програми ефективного управління, Ukrainian Catholic Education Foundation.

Нове покоління лідерів нового публічного адміністрування в Україні – ось основна мета програми, яка згуртувала навколо себе активних людей, які готові досягати вершин. Це були не просто три навчальні модулі, це були нові відкриття, виняткові знайомства з однодумцями, надихаючі розповіді та неоціненний практичний досвід викладачів. Спільнота Школи управління УКУ поповнилась розумними та амбітними людьми, цілеспрямованими лідерами, які знають чого хочуть та прагнуть змін. За ними майбутнє України!

Участь у програмі взяли представники органів місцевого самоврядування та органів центральної виконавчої влади, активісти громадських організацій та політичних партій. Це свідчить про те, що концепція державного управління “good governance” («ефективне управління») активно поширюється в Україні і в стінах Українського католицького університету зокрема. “На відміну від розвинених країн, в Україні активні, цілеспрямовані, працелюбні люди можуть досягати тих вершин, які не доступні для звичайних громадян як, наприклад, у Великобританії, і стати не шестернею змін, а двигуном реформ. Знаючи, як саме втілювати зміни, можна реалізувати як свій особистий потенціал, так і змінити ціле місто, регіон, країну, в якій ти живеш. Відповідно, принципи Good Governance є тими ціннісними орієнтирами, які підказують куди рухатися і як повинні відбуватися зміни», Андрій Бережанський, випускник Королівського Коледжу Лондона, викладач програми Good Governance.

Цього року у фокусі програми була прозорість та підзвітність органів влади, публічно-приватний діалог, антикорупційна діяльність, регуляторна політика, перешкоди на шляху реформ. Найкращі викладачі із практичними кейсами змогли донести потрібний меседж до учасників програми та дати ті знання та навики, які можна одразу застосувати на практиці. Андрій Паляниця, Олексій Павленко, Юрій Бугай, Гліб Канєвський, Валерій Пекар, Ярослав Юрчишин, Євген Глібовицький, Андрій Бережанський, Мирослав Скурка – когорта викладачів, які ділилися своїм досвідом, надихали, розповідали про особливості сучасного врядування та відповідальність, яка лежить на учасниках програми на шляху до змін. «Якщо ми хочемо вирішити таку проблему, як корупція в Україні, то ці люди мають взяти на себе сміливість і відповідальність, зрозуміти що таке корупція, як можна її викрити, попередити, щоб врешті решт цим і зайнятися. Ніхто за них не врятує цю державу», – Гліб Канєвський, експерт з антикорупційної політики.

Для Школи управління УКУ програма Good Governance цього року була особливою й через те, що серед викладачів програми були випускник магістерської програми з Публічного адміністрування Тарас Хавунка та студент другого курсу Артем Романюков.

Також, з нагоди старту третьої програми інноваційного підходу до держуправління Good Governance у  стінах Українського католицького університету зібралась спільнота випускників та теперішніх учасників навчальної програми.

«Активна меншість визначає напрямок, пасивна більшість визначає темп», – вдало зауважив Валерій Пекар. І тільки випускникам програми Good Governance вирішувати до кого слід приєднатись!