Провідні науковці Стенфорда провели відкриту дискусію в Харкові

16 січня, у Харкові, в рамках програми «Академія лідерства для розвитку» відбулась відкрита дискусія за участі провідних науковців Стенфорда. Проф. Р. Лідс та проф. С. Краснер ділилися своїм досвідом, думками та поглядами на тему “Прямі інвестиції у ринки, що розвиваються: створення умов для зростання”.

Проф. Р. Лідс зазначив, що в країнах, які розвиваються уряд підтримує приватний сектор, ухвалюючи ряд важливих та потрібних реформ. В Україні, на жаль, зі сторони держави є багато регуляторних процесів, які не дозволяють повноцінно розвивати фінансовий сектор країни. Іноземні інвестори не завжди хочуть вкладати свої кошти в країну, де через політичні процеси збільшується ризик. Однак, не слід забувати про внутрішні інвестиції, які в багатьох країнах складають значний відсоток від загального капіталовкладення.

Взаємодія державного та приватного сектору, розвиток державної політики та зміни, які відбуваються в  інших країнах дають можливість визначити правильний вектор руху, знайти спільні точки дотику для вдалої взаємодії та в подальшому для розвитку країни. «Протягом тижня у нас проходить досить інтенсивне навчання на програмі «Академія лідерства для розвитку». Тут зібралося більше 30 учасників з України, які є представниками уряду, бізнесу та громадського сектору. Ми використовуємо метод «кейс-навчання». Вивчаючи економічні ситуації в різних країнах світу, на реальних прикладах намагаємося визначити, який шлях є найбільш ефективним, знайти спільні риси та дійти до вирішення проблеми. І хоч ситуації в кожній країні різні, але в них є багато спільного», – зазначив проф. С. Краснер.

Організаторами заходу є Центр демократії, розвитку та верховенства права Стенфордського університету, Центр міжнародного приватного підприємництва (CIPE) і Школа управління Українського католицького університету.