Перший навчальний модуль у 2018 відбувся у Київському центрі УКУ

Навчальні модулі для студентів магістерської програми з Публічного адміністрування завжди проходять у цікавих обговореннях, дискусіях та народженнях нових істин. Січневий модуль був по-своєму цікавим з точки зору викладацького складу та гостей, які зустрілися з нашими студентами. Крім того, проходило навчання у Київському центрі УКУ, місці, де просто неймовірна енергетика з неймовірними людьми.

Як Інь і Янь, як архітектор і митець. Разом із Андрієм Рождественським говорили про лідера та менеджера у публічному адмініструванні. Намагалися зрозуміти, чи реформатор має бути лідером, менеджером або ж поєднувати це все. Ще більше додавало тем для обговорень та пошуку «правильного» шляху для кожного по цій темі – кейс про Суспільне мовлення в Україні. Варто зазначити, що Кейс про Суспільне мовлення в Україні, який тепер викладається у Стенфорді, є результатом роботи чудової команди українських авторів: Софії Опацької, Ярини Ключковської, Андрія Рождественського та Ігоря Розкладая.

Про досвід роботи неурядової організації Transparency International Ukraine розповіли HR менеджер Lilia Motiyets і операційний директор Andrii Borovyk під час ранкової зустріччі. Як створити команду талантів, постійно поповнювати її та як у теперішніх реаліях працювати неурядовій організації в Україні, особливо, якщо твоя місія знизити рівень корупції в Україні шляхом сприяння прозорості, підзвітності та доброчесності публічної влади і громадянського суспільства.

«В теорії ігор є дуже цікавий результат: коли в грі з позитивною сумою, не завжди, але при деяких умовах, є можливість для гравців між собою самостійно домовитись, без зовнішнього втручання, про дотримання правил гри. Для всіх це вигідно і робиться для того, щоб в наступному періоді отримати більше. На відміну від цього, пошук ренти – це присвоєння вже існуючої цінності і зводиться це все до перерозподілу, до гри з нульовою чи негативною сумою. І що дуже важливо – в такій грі ніколи нема рівноваги, а домовитися про дотримання правил неможливо», – про складні економічні процеси на простих прикладах теорії ігор пояснював Володимир Дубровський, старший економіст CASE Україна на навчальному модулі.

А ще були надзвичайно цікаві обговорення на лекції Віри Нанівської, експертки з питань державного управління та реформування політичних інституцій, громадської діячки та незвичні практичні заняття на тему поведінкової економіки від Андрія Бережанського.

Із цікавими домашніми завданнями студенти готуються до нового навчального модуля у лютому.