У Львові відбулось громадське слухання щодо регулювання сфери літніх майданчиків

29 березня відбулося громадське слухання щодо регулювання сфери літніх майданчиків закладів громадського харчування м. Львова. Ініціював слухання Львівський регуляторний Хаб.

На слуханні, команда Львівського регуляторного хабу представила напрацьовані пропозиції з вдосконалення регулювання ринку літніх майданчиків у Львові. «Найбільш вагомим питанням в даному контексті є створення максимально простого та зрозумілого регулювання ринку літніх майданчиків, яке призведе до мінімізації корупційних ризиків та зможе принести якомога більшу вигоду для всіх без виключення зацікавлених сторін», – зазначив Тарас Хавунка, керівник Львівського регуляторного хабу.

Метою слухань було обговорення альтернативних підходів та ряду пропозицій щодо покращення становища сфери літніх майданчиків у м. Львові. «Одним з головних завдань регулятора є створення якомога простіших норм та процедур з одного боку, а з іншого – передбачення таких запобіжників, які унеможливлять системні зловживання у вигляді самозахоплень землі, незаконних прибудов та самовільного встановлення літніх майданчиків», – наголосив Роман Лозинський, аналітик ЛРХ. На голосування винесли питання, які стосувалися процедури отримання дозволів, оренди площ для літніх майданчиків «без прив’язки» та сезонність здійснення підприємницької діяльності у сфері літніх майданчиків. Депутати міської ради, громадські активісти, підприємці та юристи поділилися своїм досвідом у даному питанні.

Підприємець Ірина Паславська наголосила на важливості такого громадського слухання, яке має принести зміни у дану сферу. «Підприємці Львова, які займаються літніми майданчиками, хочуть спрощення в отриманні дозволів, адже зараз цей процес досить тривалий». Депутат Львівської міської ради Сергій Івах, в свою чергу, зауважив, що важливо «створити умови для декларативного характеру та прописати жорсткі вимоги для тих підприємців, які готові згідно цього положення працювати. Лише два кроки мають робити підприємці для отримання дозволів на встановлення літніх майданчиків. Перший крок – подати документи в міську раду, другий – отримати їх».

До обговорення активно долучились бізнес і мешканці Львова. Як результат, переважна більшість пропозицій Хабу була підтримана. До ряду питань проголосованих на слуханні було включено декларативний спосіб погодження розміщення літніх майданчиків, механізм мовчазної згоди у разі виконання умов декларації, запровадження аукціону для оренди літніх майданчиків без прив’язки тощо. Важливо зазначити, що усі сторони досягли згоди щодо створення відповідної робочої групи для напрацювання нових альтернативних підходів регулювання ринку літніх майданчиків.