«Школа Управління УКУ перевернула з ніг на голову моє уявлення про саму сутність навчання», – Микола Ільчук , випускник програми MPA UCU

«Про Школу управління УКУ я дізнався від свого знайомого —  Любомира Титаренка, який тоді вже рік як навчався на магістерській програмі з публічного адміністрування УКУ. До того я чув багато різних відгуків про Український католицький університет, але після розмови з ним, зрозумів, що навчання в УКУ – це дійсно щось особливе і варте того, щоб спробувати. Навчання на магістерській програмі з публічного адміністрування у Школі управління УКУ перевернуло з ніг на голову моє уявлення про саму сутність навчання. Під час отримання попередньої освіти, мені воно здавалось шаблонним, стандартним, але тут я побачив, що навчання може відбуватися в зовсім іншому форматі. Тут інший рівень спікерів: це люди, які мають величезний досвід за плечима. Лектори діляться ним із нами, і цей досвід ми не просто слухаємо, — ми його аналізуємо, відпрацьовуємо в кейсах і постійно обговорюємо.

На першому навчальному модулі відчув себе трохи незручно: мені здавалося, що я потрапив у середовище людей, які спілкуються іншою мовою, зовсім іншими термінами. Але після того, як ми з одногрупниками провчилися разом, здружилися – все потім зрівнялось. Коли я дивлюсь на рік назад, на те, що я знав тоді, і на те, що знаю зараз, то розумію, що я вже зовсім інша людина. Мій світогляд надзвичайно розширився. Я радий, що обрав програму з публічного адміністрування. Посада, на якій я працюю, стосується зв’язків з громадськістю, а саме поліції та громад. Зараз я застосовую 100% того, що вивчив у Школі управління. Багато хочу впроваджувати, ділюся з іншими всім, чого навчився, відчуваю себе одним із рушіїв змін на роботі.

Під час свого навчання ми розпочали співпрацю між Школою управління УКУ та Відділом зв’язків з громадськістю Управління патрульної поліції у м.Львові. Ми реалізовували проект Community PolicingCommunity Policing – це стратегія патрульної поліції, яка зосереджується на співпраці поліції з громадою Львова. Така стратегія впроваджується вперше і має на меті створити сприятливе підґрунтя для активної співпраці патрульної поліції та громади міста. Для визначення найбільш оптимального формату зустрічей поліції і містян, а також для налагодження ефективної співпраці ми розробили опитувальник. Після поширення його в Facebook, було отримано майже 4,5 тисяч відповідей. Ми провели дослідження, проаналізували цифри, зробили спільний брифінг в поліції. Для нас це є дуже важливим, оскільки довіра громади до поліції є основним критерієм ефективності. Після брифінгу і публікації результатів в інтернеті, ми провели публічну зустріч зі студентами в Центрі Шептицького, де продемонстрували результати і пояснили філософію співпраці поліції та громади.

На основі цієї діяльності я написав свою дипломну роботу. До речі, цього року буде проведене подібне дослідження, але вже на всеукраїнському рівні. Його буде реалізовувати Національна Поліція. Не знаю, чи був саме я рушієм цих змін, але поки ми спільно з УКУ не провели це опитування, в Україні на цьому напрямку ніхто не працював. Наш у поліції відділ зв’язків з громадськістю проводить багато заходів про превентивну та інформаційну діяльність, в тому числі у партнерстві з Школою Управління УКУ. Сподіваюсь, що в майбутньому ми проведемо ще багато лекторіїв, на яких доведемо до громадян більше інформації про роботу поліції, бо рівень обізнаності з цього питання у населення лишає бажати кращого. Ми сподіваємося нашою роботою поліпшити цю ситуацію.

У мене часто виникає враження, що стояти на місці — це правдоподібно смерті. Якщо ти не рухаєшся, то перестаєш бути живим, перестаєш йти в ногу з часом. Сьогодні все рухається настільки швидко, що якщо ти зупинився, тебе час змітає назад. Через це я вже не можу просиджувати без розвитку, навіть після закінчення навчання».

Розмову записав Анатолій Шульгат