«За два роки навчання в Школі Управління УКУ ти вживаєшся в процес розвитку, ти в ньому зростаєш, а потім приносиш плоди», – Сергій Солтис, випускник програми MPA UCU

«Український Католицький Університет захоплює своєю атмосферою, своїм середовищем, людьми, які його творять. Це і студенти, і викладачі, і натхненники, і ментори. УКУ – місце, в якому збираються люди, які прагнуть до змін, які хочуть робити ті зміни, і хочуть робити їх якісно. Завжди треба робити правильні речі, і треба їх робити правильно. Приємно, що після закінчення навчання контакт з УКУ продовжується. Думаю, що він буде і далі реалізовуватися в плідну співпрацю і цікаві проекти. Цінність УКУ в тому, що сюди приходять люди, з унікальними інтересами та навиками. В сучасному світі як раз на перетині різних сфер народжується щось нове, народжуються геніальні ідеї, моменти прориву, які дозволяють еволюціонувати і перейти на щабель вище.

Я постійно вчуся, шукаю можливості, яким чином вдосконалювати себе, розвивати, як ставати кращим. Світ швидкий. В якийсь момент я зрозумів, що короткострокові програми і тренінги – це є добре, але вони  не мають структури і цілісного підходу.  Ти їх проходиш, застосовуєш тиждень, два, три, місяць, можливо щось вживається, але в якийсь момент все забувається. Кажуть, щоб виносити дитину – треба дев’ять місяців. Але щоб зростити щось в собі – треба набагато більше. За два роки навчання в Школі Управління УКУ ти вживаєшся в процес розвитку, ти в ньому зростаєш, а потім приносиш плоди.

На даний момент я є начальником відділу супроводу ОСББ. З останніх моїх успішних новел – це прийнятий пілотний проект по фінансуванню об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, який як раз розроблявся під час написання дипломної роботи в Школі Управління УКУ. Варто сказати, що навчання на магістратурі значно структурувало мою роботу. Воно дало ясність тим процесам і закономірностям, які мають місце не тільки в Україні, але і у світі. Навчання в УКУ значно розширило кругозір. Додало розуміння і бачення того, що завжди є ті , хто хоче щось змінювати, і є ресурси, за допомогою яких це можна зробити. Потрібні лише клопітка праця кожного дня, вкладання свого часу, нервів, а також якісне напрацювання всіх потрібних процесів.

Під час навчання дуже запам’ятався тренінг пана Адріана Сливоцького про генерацію проривних ідей. Цікавою була також в плані розвантаження екскурсія в Чорнобильську зону, щоб подивитися на скільки швидко все може змінюватися, на скільки природа може забирати своє. Дуже цікавим був підбір самих викладачів, бо зазвичай приходили люди, які реалізовували ті реформи, по нормах яких ми наразі живем і працюємо. Стали у нагоді і різні методи менеджменту, формування аналізу стейкхолдерів, SCRUM тощо. Приємним викликом стало на самому початку занурення в повноцінне англомовне середовище з нахилом в спеціалізовані, прикладні, методи оцінки та аналізу, які потребували доброго розуміння математики і фінансів.

Якщо виразити в п’ятьох словах, чим захоплювало навчання, це: ставлення, команда, інакшість, гнучкість, непередбачуваність».