Академія лідерства: перезавантаження для професіоналів

24 травня завершилась Leadership Academy for Development. Темою була “Роль державної політики в розвитку приватного сектора”. П‘ять днів інтенсивної роботи над кейсами у командах. Учасники, які є opinion maker у різних сферах, від захисту гендерних цінностей до активістів антикорупційної діяльності, працювали у групках та вирішували стратегічні міжнародні завдання під керівництвом двох основних тренерів: Френсіса Фукуями та Мері Е. Хільдербранд.

Працювали у двох локаціях — львівській та київській. Досвід, який отримали учасники, — це не лише розуміння практики вирішення соціально-політичних задач, це ще й навички публічного менеджменту, який допомагає якісно та продуктивно реалізувати проекти у громадському та приватному секторі.

Думаємо, що коментарі від спікерів та учасників якнайкраще проілюструють атмосферу проекту та надихнуть майбутніх учасників.

Уляна Супрун, виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я України.

“Найважливіше, щоб люди розуміли, що ми не народжуємось лідерами. Лідерів треба виховувати. Є успішні кейси людей, які стали лідерами, і як результат, вони провели трансформації, зміни. Цікаво послухати про їхні успіхи, а також і провали, тому що це теж важливо. Такі програми є потрібними в Україні. Також зазначу із свого боку, що ми не досягнемо успіху у наданні послуг у сфері охорони здоров‘я, якщо не працюватимемо із приватним сектором. Публічна сфера може співпрацювати із приватною. Єдине правило для всіх — це прозорість. Тому тут варто думати не лише про власний дохід, але й про те, які позитиви така співпраця дає суспільству. У Львові я бачу більше соціально відповідального бізнесу, ніж у інших містах країни, проте ми все одно повинні розвивати цей напрямок. Це допоможе нам вдосконалювати себе, свою громаду та свій бізнес. Активізація соціального бізнесу в Україні принесе нам очікувані результати”.

Вікторія Вдовиченко, експертка-дослідниця зовнішньої політики Італії, кандидат історичних наук

“Ця програма — це класне поєднання. От є 30 зірочок і ідея, щоб вони не змагались між собою, а обєднувались у сузіря. Так от, ми працюємо над тим, щоб таких сузірь було побільше. Робота у групках, де кожен є лідером думок у своїй галузі, допомагає моделювати майбутнє України. Сподобались кейси Таїланду та Індії. Речі, про які говорили наші спікери, є дуже ціннісними. Мені б хотілось додати кейс Італії, адже я дуже часто порівнюю цю країну з Україною. Під час нашої колективної практичної роботи була і конструктивна критика, яка сприяє віднайденню нових рішень. Це теж дуже важливо”.

Ігор Ліскі, засновник Українського інституту майбутнього, випускник Оксфорду

“Програма дуже надихає, починаючи від місця її проведення. УКУ паросток нової України у самому серці Львова. Тут зібрана дуже якісна аудиторія. Люди, які самі по собі мотивують. Вважаю їх майбутньою елітою нашої держави. Цікаво, що лектори обізнані з контекстом України, подавали цікаві та унікальні кейси. Розглядали такі важливі питання, як боротьба з корупцією, як вирішувати проблеми під тиском. Це корисна програма. Точно буду її рекомендувати. Під час роботи з такими людьми проектується нова Україна”.

Марко Маркович, радник з питань стратегічних комунікацій голови Державного агентства автомобільних доріг України

“Враження від навчання чудове. Вважаю, що штука абсолютна необхідна, фантастичний нетворкінг. Приємно здивований, що зустрів тут людей, яких вже знав раніше. Радий, що вони опинились зі мною. Інші учасники вражають рівнем ерудиції, практичним досвідом, своєю активністю. Дуже позитивні емоції. У поданих кейсах знаходжу багато схожого у ситуаціях, які є і в Україні. Цікаво почути думки інших учасників стосовно вирішення цих питань. Зрозумів, що кейси обирали дуже ретельно. Мені порекомендували цю програму і я її теж рекомендуватиму”.

Юлія Сєдая, радниця очільниці Харківсьої обласної державної адміністрації з питань гендерної політики та антидискримінації, експертка Національного демократичного інституту міжнародних відносин

“Вражена процесом та методиками викладання, а також викладачами-професіоналами. Для мене важливі ті цінності, які розділяє проект, той контент, яким він був наповнений. Я бувала на різних заходах і це один з найкращих. Новітні навчальні, освітні, комунікаційні технології. Ця програма поділяє етичні цінності, формує соціальний капітал. Організація була на найвищому рівні”.

Ілля Сагайдак, депутат Київської міської ради

“Класний проект, цікавий нетворкінг. Ми побачили багато організацій, які працюють для покращення ефективності сфери управління, підвищення стандартів. Обмін досвідом у дружній атмосфері допомагає більше просунутись у своїх ідеях. Було класно отримати досвід, мудрість Фукуями, який заклав основи нашої подальшої роботи під час програми. Я звертався до таблиць, які показав нам Френсіс. Я отримав інструмент для майбутнього, який дозволить по-іншому розставляти пріоритети і більш ефективно реалізовувати проекти”.

Віталій Кіндратів, бінеальний директор директорату стратегічного планування та європейської інтеграції Міністерства інфраструктури України

“Дякую, що у нас була можливість долучитись до Академії лідерства. Тут присутні люди з різних сфер, з різними бекграундами. Всі учасники високоосвічені люди з лідерськими задатками, є конкуренція всередині груп. Тут дуже практичний підхід. Ми можемо на кейсах побачити, як було реалізовано ту чи іншу стратегію вирішення проблеми, маємо аналіз стейкхолдерів. Фукуяма дав нам навички, які згодяться і в особистому житті. Дуже функціонально”.

Ерік Хонц, керівник проектів та програм Центру міжнародного приватного підприємництва (СІРЕ) в Європі та Азії.

“Кожного разу внесок у цю програму дещо різниться. Ми не знаємо, на що слід сподіватись, але завжди отримуємо достойний фідбек. Кожен приносить свої ідеї та цінності в обговоренні кейсів. Навіть, якщо робити ідентичні програми кожного року, вони все одно будуть мати свою неповторність. Я спеціалізуюсь у приватному секторі та антикорупційному активізмі і прагну донести до “учнів” нові можливості боротьби з корупцією. Завжди є більше, ніж одне вирішення проблеми”.

Основний запрошений спікер із Америки, Френсіс Фукуяма, дав свою компетентну оцінку потенціалу нашої національної еліти.

“Я вважаю, що в Україні є достатньо університетів, які дають студентам грунтовні знання. Менеджмент, організація, навчання роботи у командах, вміння комунікувати. І я думаю, що саме ця лідерська програма заснована для того, аби забезпечити покращення усіх цих навичок. Я думаю, найбільш важливе послання для учасників від мене — це навчатись працювати разом, співпрацювати, тому що ніхто не може досягнути успіху наодинці і самотужки. Активні громадяни повинні здобути навички створювати коаліції для нетворкінгу, якщо вони хочуть реформувати країну. Ось чому ми вчимо людей почувати себе комфортно, працюючи з іншими”.

Ця програма точно не була б такою унікальною, якби не вперше запрошена спікерка —  Мері Е. Хільдербранд. Пані Мері акцентувала увагу на реформах держави, ролі політики у громадській діяльності. 

Цьогоріч Академія лідерства для розвитку попрощалась, залишивши в учасників не лише ностальгію, але й чимало корисних знайомств. Можливо, саме ці люди змінять країну, у якій живемо ми і ти.